Linking Farmers Worldwide
Download Farmers' Charter (PDF)

Learning to be a Peacemaker
Een trainingsprogramma voor Jonge Europese Moslims
Van 20 - 31 juli 2011 is er een trainingsprogramma 'Learning to be a Peacemaker' voor jonge Europese Moslims in het centrum van Initiatives of Change in Caux, Zwitserland.
Achtergrondinformatie Learning to be a Peacemaker programma
De meerderheid van de moslimbevolking in Europa bestaat uit jonge moslims (65% is onder de 30 jaar). De beeldvorming rond deze bevolkingsgroep is vaak negatief. In het debat over de Islam en moslims overheersen thema´s als terrorisme, radicalisering en intolerantie. Veel jonge moslims voelen zich in het defensief gedrongen en weten niet hoe ze betrokken kunnen raken bij constructieve activiteiten in hun samenleving.
Om hier een antwoord op te geven heeft Ajmal Masroor, imam in Groot–Brittanië, het 'Learning to be a Peacemaker' programma geïnitieerd. Hij is ervan overtuigd dat er actie ondernomen moet worden, om te voorkomen dat spanningen tussen bevolkingsgroepen tot uitbarsting komen. De moslimgemeenschap in Europa heeft dringend behoefte aan nieuwe leiders die in staat zijn bruggen te bouwen en het tolerante gezicht van de Islam uit te dragen, aldus Masroor.
Het doel van het programma is om jonge Europese moslims in de leeftijdscategorie van 18 tot en met 30 jaar uit te rusten met een diepgaande kennis van de Islamitische benadering van vrede, voorbeelden van vredesopbouw uit het verleden en van vandaag, en vaardigheden in het faciliteren van eerlijke en diepgaande dialoog. Vanuit deze basis zullen ze een belangrijke bijdrage kunnen leveren aan onze hele samenleving.
Learning to be a Peacemaker zomer 2011
Tijdens dit programma zul je samen met andere jonge Europese Moslims:
Programma
(20-26 juli: alleen voor Europese Moslims)
Je zult onder leiding van vooraanstaande moslimwetenschappers een cursus volgen in de Islamitische benadering van vraagstukken rond vrede en geweld. Door te putten uit een verscheidenheid van Islamitische bronnen toont de cursus aan dat Islam in de kern vredelievend is.
(26-31 juli: trainingsprogramma voor ruim 300 deelnemers uit de hele wereld)
Het is natuurlijk de bedoeling dat je wat je geleerd hebt tijdens het eerste deel ook in de praktijk brengt. Dit kun je doen door tijdens de jaarlijkse 'Learning to Live in a Multicultural World' conferentie de dialoog aan te gaan met de andere deelnemers, die verschillende culturele en levensbeschouwelijke achtergronden vertegenwoordigen. Als deelnemer aan deze conferentie kun je kiezen uit een verscheidenheid aan cursussen, varierend van 'Peace Education', 'Intercultural Conflict Transformation' en 'Religious Diversity and Anti-Discrimination' tot 'Ethical Leadership Training' en 'Project Development and Management'. Daarnaast krijg je de kans om te leren van professionals en activisten die betrokken zijn bij vredeswerk in verschillende delen van de wereld.
Doel
Kosten
NB: Momenteel worden mogelijkheden tot subsidiering onderzocht. Hierdoor zullen de kosten waarschijnlijk aanzienlijk lager uitvallen dan hierondr vermeld. Neem contact met ons op om hierover op de hoogte te blijven. De standaardkosten voor accomodatie, maaltijden en cursussen zijn:
Talen
De training zal voor het grootste deel in het Engels gegeven worden, met waar nodig een Nederlandse vertaling.
Het dagelijks leven in Caux
Dienstbaarheid aan de ander is een belangrijk aspect van de filosofie van Initiatives of Change. Onderdeel van het dagelijks leven in het conferentiecentrum in Caux is dat iedereen meehelpt in de bediening of bij de bereiding van de maaltijden.
Iets voor jou?
Stuur dan je CV en een brief van maximaal 300 woorden waarin je motiveert waarom je graag zou willen deelnemen aan dit programma per email naar tessa.calkhoven @ iofc.nl
LET OP: DE DEADLINE VOOR INSCHRIJVING IS 1 MEI 2011
Voor meer informatie kun je terecht bij Tessa Calkhoven (tessa.calkhoven @ iofc.nl, 070 364 359) of Rudy van der Aar (rudymoves @ gmail.com, 06 4161 6083).
Je kunt de officiële uitnodiging hieronder downloaden in pdf.
Op deze training volgt de conferentie 'Learning to Live in a Multicultural World' waar je verwacht wordt aan mee te doen. Meer informatie over deze conferentie vind je hier >>
| Attachment | Size |
|---|---|
| Uitnodiging Learning to be a Peacemaker zomer 2011 | 263.74 KB |